Jak usunąć kobiecy wąsik?

Kobiecy wąsikJak sobie radzić z owłosieniem na twarzy?

Według badań, aż 80% kobiet, w jakimś okresie swojego życia, ma problem ze zbyt gęstymi włoskami nad górną wargą, tzw. kobiecym wąsikiem. Na szczęście, na rynku istnieje mnóstwo skutecznych metod na pozbycie się niechcianego zarostu.

Różnią się między sobą głównie trwałością rezultatu i sposobem wykonania. Niektóre, po prostu sprawiają ból, ale czego nie zrobimy dla urody?

Zastosowanie wosku

Podstawową metodą depilacji jest zastosowanie wosku. Zabieg może być wykonywany na gorąco lub zimno. Jego niepodważalną zaletą jest to, że trwa bardzo krótko, a efekt utrzymuje się nawet miesiąc, ponieważ włoski wyrywane są wraz z cebulkami. Depilacja woskiem jest skuteczna jeśli chodzi o pozbywanie się włosów z całego ciała, także tych znad górnej wargi. Można ją wykonać samemu w domu albo w salonie kosmetycznym. Słabszą stroną tej metody jest na pewno związany z nią ból. Poza tym, depilowane miejsce może przez jakiś czas pozostać zaczerwienione.

Krem do depilacji

Bezboleśnie usuniemy zarost za pomocą kremu do depilacji. Jest to bardzo łatwy zabieg, wystarczy nanieść cienką warstwę, odczekać kilka minut i zmyć wodą albo usunąć specjalnym patyczkiem. Jedyną wadą tej metody może być nieprzyjemny zapach niektórych kremów. W zależności od składu, mogą podrażnić skórę, dlatego przed usunięciem włosków z twarzy, wykonajmy test i nałóżmy małą ilość kosmetyku na skórę w mniej widocznym miejscu.

Maszynka do golenia

W kilka sekund pozbędziemy się wąsików za pomocą zwykłej maszynki do golenia. Łatwe do wykonania, ale na dłuższą metę będzie skutkować szybszym odrastaniem włosków. Może to doprowadzić do konieczności golenia się nawet codziennie. Istnieje także ryzyko zacięć.

Zastosowanie pęsety

Możemy spróbować pozbyć się niechcianego zarostu używając pęsety. Zaletą tego sposobu jest to, że usuniemy dokładnie te włoski, które najbardziej nam przeszkadzają (jeśli jest ich tylko kilka). Pozbędziemy się problemu na około dwa tygodnie. Żeby użyć pęsety, potrzebować będziemy lustra powiększającego, a zabieg najlepiej wykonywać w świetle dziennym. Ewentualnym skutkiem ubocznym może być pojawienie się małych krostek w miejscu wyrwanych włosków.

Jeśli zbyt widoczne owłosienie twarzy stanowi dla nas poważny problem, można udać się do profesjonalnego gabinetu na zabieg laserowy. Po kilku wizytach, odrastanie wąsika będzie zmniejszone nawet o 70%.