Modne fryzury tego sezonu w pigułce

Modna fryzura - włosy siwe krótsze typu long bobOdpowiednio dobrana fryzura stanie się wizytówką każdej kobiety. Przede wszystkim ułożenie i stylizacja włosów muszą być dopasowane do kształtu twarzy, cery, oprawy oczu, ale również stylu życia. Warto, jednak gdy do banalnych fryzur zostają dołączone najnowsze trendy zgodne z tym, co dyktują styliści, gwiazdy oraz projektanci.

Prostota przede wszystkim!

W tym roku prawdziwy prym wiodą proste upięcia. Ważna staje się naturalność i brak tony lakieru do włosów. Również widok samych wsuwek na głowie okaże się niemodny i mało estetyczny. Upięciom towarzyszą delikatne ozdoby, tak by stworzyć lekką, romantyczną i pozornie niedbałą fryzurę. Jako dodatek można wybrać błyszczące spinki lub wstążki, które dodadzą uroku i dziewczęcego charakteru. W tym sezonie właśnie proste upięcia to najbardziej modne fryzury na wesele, ale również studniówkę lub inne okazje.

Grzywka wraca do łask

W obecnym sezonie najbardziej modna będzie prosta grzywka, najlepiej gęsta i z przedziałkiem na środku. Innymi modnymi rozwiązaniami może być postrzępiona lub gładko opadająca na bok grzywka. Jednak takie rozwiązanie nie będzie odpowiednie dla każdej kobiety. Dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji warto najpierw poradzić się fryzjera lub znajomych, które wyrażą swoją opinię.

Niczym bohaterki "Gry o Tron"

Popularność różnych seriali, na przykład "Wikingów" lub "Gry o Tron" znalazło swoje odzwierciedlenie również w świecie fryzur. Skomplikowane plecionki, warkocze i upięcia stały się prawdziwym hitem. Najbardziej modne są te, które imitują smocze ogony lub irokezy. Ten przykład pokazuje, że każdy aspekt może być inspiracją do stworzenia nowej i świeżej fryzury.

Siwe włosy - hit sezonu!

Większość kobiet, gdy zauważy chociaż jeden siwy włos na głowie, to od razu sięga po farbę koloryzującą. Jednak w tym sezonie siwy, popielaty lub błękitny kolor włosów to nadal bardzo modne rozwiązanie. Tego roku ten trend nabrał odrobinę innej formy i należy do siwych włosów dodać pasemka o niebieskim lub różowy odcieniu. Gwarancją powodzenia będzie fakt, że tony nie będą miały mocnego nasycenia.

Postaw na loki i fale!

Początek sezonu, aż do końca lata należał do delikatnych fal, które wyglądały, jakby same się ułożyły. Najbardziej pożądany był efekt jak za użyciem soli morskiej lub wet look.

Przełom roku również należy do fal i loków jednak w nieco innym wydaniu. Fryzura ma być mniej dosłowna. Należy kręcić tylko końcówki, grzywkę lub delikatnie przeciągać po włosach lokówkę. Najbardziej modne fryzury można uzyskać, zastępując lokówkę prostownicą. Wtedy nie będzie ryzyka zbyt mocnego efektu.

Skrócić o długość!

Już od paru sezonów bardzo modne są krótkie włosy. Również w tym roku ten trend się nie zmienił. Przede wszystkim dominują asymetryczne, cieniowane wersje, które mają niedbały charakter. Ta fryzura jest jednak bardzo indywidualna, ale też uniwersalna i nie ma jednej, wyznaczonej ścieżki. Cięcie należy dobierać do swojej twarzy, ale również charakteru.

Blond w natarciu

Obecny rok znów należy do blond włosów. Jednak ten sezon również w tym aspekcie podkreśla naturalność. Milej widziane są mysie włosy od sztucznej żółci. Ta sama zasada dotyczy innych kolorów włosów, ponieważ teraz królują naturalne odcienie. Fryzurze doda świeżości wplecenie złocistych lub chłodnych tonacji jako refleksy. Włosy blond najlepiej będą wyglądały prezentując pozorną niedbałość, jak gdyby nie zostały użyte żadne kosmetyki do stylizacji włosów. Również praktyczne cięcia będą najmodniejszym rozwiązaniem.

Kolorowe szaleństwo

Kto ma już dosyć naturalności i tęskni za odrobiną szaleństwa, to będzie mógł wyrazić swoje emocje w tym sezonie za pomocą fryzury. Do łask powróciły szerokie pasemka w stylu lat 90., najlepiej w odcieniu fioletu, turkusu lub różu. Nadal modne są włosy bronde, czyli połączenie brązu z blondem, ale również sombre i babylights. Fanki ombre nadal nie muszą rezygnować z takiej fryzury, wystarczy lekkie odświeżenie, na przykład poprzez zastosowanie ombre balayage lub dodaniu odrobiny koloru.